Joi, 16 Septembrie
17:00
după Divina Comedie a lui Dante Alighieri
Teatrul Național ”Marin Sorescu”, Craiova
1h 45 min
TNME, Sala Studio
Vineri, 17 Septembrie
14:00
Scenariul radiofonic: Felicia Pinte
TN Radiofonic, Radio România
2h
TNME, Sala Antract
Intrare liberă
Vineri, 17 Septembrie
16:00
de William Shakespeare
Teatrul Fără Nume
2h 15 min
CCA ”Ginta Latină”
Vineri, 17 Septembrie
19:00
după nuvelele lui Radu Tudoran
Teatrul Național V. Alecsandri, IAȘI
2h 30min
  (16+)
TNME, Sala Mare
Sâmbătă, 18 Septembrie
14:00
de Martinе Monod
Teatru la microfon, Radio Moldova
40 min
TNME, Sala Antract
Intrare liberă
Sâmbătă, 18 Septembrie
16:00
William Shakespeare
TN Eugen Ionesco, Chișinău
4h

 / Pauză: Da

TN Eugene Ionesco
Sâmbătă, 18 Septembrie
20:00
de Johannes von Tepl
Teatrul Național ”Vasile Alecsandri”, Iași
1h 10min
TNME, Sala Mare
Duminică, 19 Septembrie
17:00
de Luminița Țâcu
Centrul de Arte COLISEUM
1h 15min
  (12+)
TNME, Sala Studio
Duminică, 19 Septembrie
19:00
de Victor Ion Popa
TN Târgu Mureș, Compania ”Liviu Rebreanu”
2h 10 min
TNME, Sala Mare
Luni, 20 Septembrie
19:00
de Henrik Ibsen
Teatrul Național Târgu Mureș, Compania ”Tompa Miklos”
1h 40min
  (16+)
TNME, Sala Mare
Marți, 21 Septembrie
14:00
Irina Nechit
Teatru la microfon, Radio Moldova
1h
TNME, Sala Antract
Intrare liberă
Marți, 21 Septembrie
18:30
I. L. Caragiale
TN Satiricus ”I.L.Caragiale”
1h 45min
TN Satiricus
Marți, 21 Septembrie
19:00
de Lia Bugnar
Teatrul Național ”Radu Stanca”, Sibiu
1h 25min
TNME, Sala Mare
Miercuri, 22 Septembrie
14:00
Constantin Venerus Popa
TN Radiofonic, Radio România
55 min
TNME, Sala Antract
Intrare liberă
Miercuri, 22 Septembrie
17:00
de Szekely Csaba
Teatrul Luceafarul
1h 45min
Teatrul Luceafărul
Joi, 23 Septembrie
17:00
de Mircea M.Ionescu
Centrul de Cultură ”George Apostu”, Bacău
1h 45min
Teatrul Luceafărul
Vineri, 24 Septembrie
14:00
Cinghiz Aitmatov
Teatru la microfon, Radio Moldova
36 min
TNME, Sala Antract
Intrare liberă
Vineri, 24 Septembrie
17:00
de Dmitrii Mincenok
Teatrul Național ”Vasile Alecsandri”, Bălți
1h 30 min
CCA Ginta Latină
Sâmbătă, 25 Septembrie
17:00
de Anton Cehov
Teatrul Alexei Mateevici, Chișinău
1h
Teatrul Alexei Mateevici